AKTUALNOŚCI
 
Turnieje - relacja z ostatniego weekendu (21-22.03) 2015-03-25

 W sobotę i niedzielę (21-22.03.2015r.) reprezentacja rocznika 2007, trenera Dariusza Sztylki, wzięła udział w dwóch halowych turniejach. 
W sobotę nasi zawodnicy rywalizowali z rówieśnikami w Siemianowicach Śląskich a w niedzielę w Skierniewicach.


Data i miejsce turnieju: 21.03.2015 r. Siemianowice Śląskie

Lista zawodników biorących udział:
Kacper Sztylka, Jarosz Drzewosz, Arek Lorek, Dawid Moskaluk, Wiktor Wyszyński, Oliwier Walczak, Ksawier Stachyra, Gracjan Kurtys.

Graliśmy 5+1 po 12 minut każdy mecz.
Ciekawostką było to, że z jednej strony zawodnicy odbijali piłkę o bandę, z drugiej graliśmy na auty.
W turnieju wzięło udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy.

Mecze eliminacyjne:
Olympic 4:0 UKS Jedność I Siemianowice Śląskie 
Olympic 2:0 MUKP Dąbrowa Górnicza
Olympic 1:0 GKS Katowice
Olympic 3:3 FA Będzin

Półfinał: 
Olympic 1:1 (2:3 w karnych) Gwiazda Ruda Śląska

Mecz o 3 miejsce:
Olympic 1:1 (3:1 w karnych) GKS Katowice

Kacper Sztylka zdobył tytuł "Najlepszego zawodnika turnieju".
Dwóch zawodników z naszej drużyny, tj. Ksawier Stachyra i Kacper Sztylka miało tyle samo bramek co król strzelców turnieju - 4.
Dlaczego ten tytuł trafił do zawodnika Rakowa Częstochowa? 
Ponieważ ich drużyna zajęła wyższe miejsce. 
Na najlepszego bramkarza nie mieliśmy co liczyć, bo w każdym meczu bronił inny zawodnik :)

Końcowa klasyfikacja:
1. RAKÓW CZĘSTOCHOWA
2. GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA
3. OLYMPIC WROCŁAW
4. GKS KATOWICE
5. AKADEMIA FUTBOL BĘDZIN
6. MUKP DĄBROWA GÓRNICZA
7. UKS JEDNOŚĆ II
8. GLIWICKIE STOWARZYSZENIE FUTSALU
9. UKS JEDNOŚĆ I
10. UKS SZOPIENICE






Data i miejsce turnieju: 22.03.2015 r. Skierniewice

Lista zawodników biorących udział:
Eryk Borkowski, Szymon Świętojański, Szymon Lejczak, Maciek Rybicki, Ignaś Adamkiewicz, Ksawery Chorbotowicz, Kacper Sztylka, Wiktor Wyszyński.

Graliśmy sześcioma zawodnikami (5 w polu + bramkarz) w rewelacyjnej hali sportowej, systemem każdy z każdym 
(9 zespołów) po 11 minut każdy mecz.

Na tej podstawie utworzona została klasyfikacja końcowa, w której uplasowaliśmy się na 3 miejscu.

Olympic 3:0 Widok II Skierniewice
Olympic 3:2 Boruta Zgierz
Olympic 1:2 "12" Włocławek
Olympic 3:0 Widok I Skierniewice
Olympic 4:1 AP Bielik Zabrze
Olympic 1:1 Widzew Łódź
Olympic 2:3 Kosa Konstancin
Olympic 1:1 Polonia Warszawa

Kacper Sztylka, podobnie jak dzień wcześniej, zdobył tytuł "Najlepszego zawodnika turnieju".

Klasyfikacja końcowa:
1. Dwunastka Włocławek
2. Bielik Zabrze
3. Olympic Wrocław
4. Widzew Łódź
5. Kosa Konstancin
6. Widok I
7. Polonia Warszawa
8. Widok II
9. Boruta Zgierz



W dniu 21.03.2015r. (sobota) podopieczni Kornela Sikorskiego z oddziału Kozanów 2007/2008 rozegrali pierwszy w swojej piłkarskiej karierze turniej.
Odbył się on w hali sportowej w Świdnicy, gospodarzem turnieju była Akademia Piłkarska Świdnica.

W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn podzielonych na dwie grupy. Nasza drużyna rywalizowała w grupie B, wspólnie z AP Świdnica, AP Nowa Ruda i FA Wałbrzych – Świdnica.

W tej rundzie nasz zespół wygrał dwa mecze i nieznacznie uległ (2:1) jak się na koniec okazało zwycięzcy turnieju FA Wałbrzych – Świdnica.
W półfinale spotkaliśmy się z drużyną Gryf Świdnica, większość osób uważała tą drużynę za zdecydowanego faworyta, jednak chłopcy z Olympicu podjęli „rękawice”. czego efektem było fantastyczne widowisko.

Dwanaście minut fascynującej walki, świetnie spisującej się defensywy i mądrego przechodzenia z obrony do ataku.
O wejściu do finału zadecydowały rzuty karne w których okazaliśmy się minimalnie gorsi przegrywając 2:1.

W meczu o trzecie miejsce pokonaliśmy drużynę Nysy Kłodzko 1:0.

Na zakończenie turnieju otrzymaliśmy pamiątkowy puchar, dyplom i piłkę a każdy z zawodników medal.

Zawodnicy, którzy reprezentowali naszą drużynę: 
Szymon Łakomy, Tymon Kaczyński, Bartosz Zamiar,Karol Franiuk, Tymoteusz Kurc, Bartłomiej Miśków, Mateusz Mańkowski, Kowalczyk Hubert, Olgierd Kopeć.

Dziękujemy rodzicom za ogromne wsparcie i gorący doping przez cały turniej !



W sobotę 21 marca grupa trenera Krystiana Lamberskiego z rocznika 2007/2008 wzięła udział w turnieju zorganizowanym przez ORATORIUM Św. Jana BOSKO w Środzie Śląskiej.
Wszystkie mecze odbyły się w nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Środzie Śląskiej przy ul. Górnej 1/6.

Drużyny biorące udział: Parasol Wrocław, Olympic Wrocław, Oratorium (Środa Śląska), "Młode Wilki" Kostomłoty.
Zespoły grały systemem "każdy z każdym", 5 zawodników + bramkarz, po 15 minut mecz.
Nasi zawodnicy pomimo wielkiej tremy (był to ich pierwszy zewnętrzny turniej) zaprezentowali się znakomicie, wygrywając wszystkie swoje mecze.

Na zakończenie nasza drużyna otrzymała puchar, a każdy zawodnik - pamiątkowy dyplom oraz medal.
Dodatkowo najlepszym bramkarzem turnieju, w opinii wszystkich trenerów, wybrany został Kuba Wołczyk - gratulujemy.

Zawodnicy, którzy wzięli udział:
Bałaj Marcjusz, Błaszczak Piotr, Dereń Mikołaj, Dereń Norbert (2009 !), Deresiński Kacper, Pietkiewicz Adam, Rybicki Maciej, Skonieczny Przemek, Tyluś Dominik, Wołczyk Kuba, Zarycki Antek, Terlikowski Mateusz.

Naszym młodym zawodnikom serdecznie gratulujemy.



W sobotę o godz.11:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji - ul.Lotnicza (boisko wielofunkcyjne) swój kolejny mecz kontrolny rozegrała reprezentacja trenera Pawła Bzdziana.

Tym razem przeciwnikiem zawodników z rocznika 2004/2005 była drużyna SPN Diament Zduńska Wola.

Zawodnicy powołanie na ten mecz:
Węgrzyn Kacper 
Ambroziak Wiktor
Karczmarczyk Bartosz 
Kania Olaf
Strugarek Michał
Bokas Olaf
Temczuk Igor
Flak Mikołaj
Zimierski Mateusz
Urbanek Damian
Zawodny Szymon

Zespoły zagrały 4x20 min.

Trener Paweł Bzdzian powiedział po meczu:

"...Mieliśmy okazję zagrać z bardzo dobrą i poukładaną drużyną. Mocną zarówno w aspekcie fizycznym jak i taktycznym. Trzeba powiedzieć, że wynik w pełni nie oddaje przebiegu spotkania (ulegliśmy 3:8). 
Obie drużyny zaprezentowały dobrą piłkę i mecz stał na bardzo wysokim i raczej wyrównanym poziomie. Co prawda zawodnicy "Diamentu" byli zdecydowanie skuteczniejsi w ataku, widać było również więcej boiskowego cwaniactwa, jednak jestem zadowolony z naszych chłopców. 
Najwięcej trudności sprawiło nam duże zagęszczenie obrońców drużyny przeciwnej, która ustawiła przed własną bramką trzech obrońców, przez co strefa przed bramką była cały czas ściśle kryta. Natomiast każdy z naszych zawodników pokazał wysokie umiejętności indywidualne, wiele razy zwycięsko wychodząc z pojedynków, a to w tej chwili jest jeszcze dla nas najważniejsze...."



W niedzielę (22 marca) zorganizowaliśmy w Żernikach Wrocławskich kolejny, a zarazem ostatni w tym sezonie, halowy turniej z cyklu "Olympic Gold Cup" rocznika 2006.

Ze względu na dużą liczbę zespołów biorących udział, podzielony był on na dwie tury:

I tura: 09:00 – 12.30
- UKS SZKÓŁKA PIŁKARSKA MILICZ
- RYBNIOS ACADEMY 
- AP FOOTBALL
- OLYMPIC WROCŁAW – tr. Wołczek 
- OLYMPIC WROCŁAW – tr. Wołczek
- OLYMPIC WROCŁAW – tr. Hetel
- OLYMPIC WROCŁAW – tr. Hetel II

II tura: 13:00 - 17:30
- UKS KIEŁCZÓW ACADEMY 
- FORZA WROCŁAW 
- GKS MIRKÓW 
- KOLEKTYW RADWANICE 
- OLYMPIC WROCŁAW – tr. Nadbrzeski
- OLYMPIC WROCŁAW – tr. Nadbrzeski II
- OLYMPIC WROCŁAW – tr. Dymkowski

Mecze, rozgrywane systemem "każdy z każdym" (4 zawodników + bramkarz) po 10 minut każde spotkanie, obfitowały w wiele bramek, niekonwencjonalnych dryblingów oraz świetnych akcji .
Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem zawodników oraz rodziców którzy odwiedzili halę w Siechnicach. 
Łącznie w obu turach udział wzięło 14 zespołów.
Wszystkie zaprezentowały bardzo wysoki poziom sportowy.
Oczywiście w myśl organizowanych przez nas turniejów najważniejsze jest robienie tego co sprawia największą radość, czyli gra w piłkę nożną bez niepotrzebnej presji wyników i uśmiech na twarzach młodych sportowców.
W związku z tym nie prowadziliśmy klasyfikacji końcowej. 
Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami i na koniec, każdy zasłużenie odebrał dyplom potwierdzający wzorową postawę w zawodach.

Trener Adam Nadbrzeski, z którego niebieskiej grupy zgłosiło się aż 17 zawodników, tak podsumował postawę swoich podopiecznych:
"...Chłopcy zostali podzieleni na dwa wyrównane zespoły. Każdy z nich rozegrał 5 spotkań. Kolejne cenne doświadczenia za nimi. Poczuli smak walki, radości po zwycięstwach czy goryczy po porażce lub remisie. Generalnie nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze. Strzelali piękne bramki i odważnie bronili.
Przez ostatni tydzień nauczaliśmy i doskonaliliśmy podania i taki też cel pojawił się w turnieju dla naszych zawodników. 
Wywiązywali się z tego dobrze, czasami kończąc akcje pięknymi bramkami a czasem popełniając błędy przy wyprowadzaniu czy podaniach. Namawiamy ich, aby podejmowali ryzyko. 
Dziś, jesteśmy dumni z każdego dobrego zagrania ale także z każdego złego, z którego chłopcy wyciągają wnioski bo bez błędów niczego się nie nauczą.
Turniej na wielki plus, Odpowiedni poziom do rywalizacji, gratulacje dla wszystkich uczestników...”.

Lista zawodników tr. Adama Nadbrzeskiego biorących udział:
Augustyn Michał, Irek Krystian, Cygan Jakub, Barylski Jakub, Owczarski Marcin, Łoziński Jakub, Graczyk Dawid, Niemczyk Wiktor, Pruszyński Maks, Kalinowski Filip, Chantsoulis Victoras, Terpiłowski Kajetan, Perzyński Szymon, Warszawski Kacper, Musiał Jędrzej, Pawełek Jakub, Różański Jakub

Wszystkim drużynom oraz ich trenerom gratulujemy sportowej postawy oraz ogromnego zaangażowania.

Natomiast wszystkim rodzicom , którzy do nas przyjechali należą się podziękowania za głośny i kulturalny doping.

W związku z tym że był to ostatni, w tej rundzie, turniej rozgrywany na hali gorąco zapraszamy na kolejne turnieje organizowane przez naszą Akademię na boiskach trawiastych oraz ze sztuczną nawierzchnią.




W niedzielę (22 marca) zorganizowaliśmy w Siechnicach kolejny, a zarazem ostatni w tym sezonie, halowy turniej z cyklu "Olympic Gold Cup" rocznika 2004.

Ze względu na dużą liczbę zespołów biorących udział, podzielony był on na dwie tury:
I tura: 09:00 - 12:30
Olympic Wrocław Sztabowa I – tr. Paweł Bzdzian, 
Olympic Wrocław Sztabowa II – tr. Paweł Bzdzian,
Olympic Wrocław Kozanów – tr. Krystian Lamberski,
Olympic Wrocław Stadion Olimpijski – tr. Krzysztof Wołczek,
Pogoń Pieszyce,
AP Świdnica.

II tura: 13:00 - 17:30
Olympic Wrocław Stadion Ol. – tr. Krzysztof Wołczek,
Olympic Wrocław Kozanów – tr. Łukasz Augustyniak,
Miedź Legnica,
Ślęza Wrocław, 
AP Oleśnica, 
UKS SP Milicz

Mecze, rozgrywane systemem "każdy z każdym" (4 zawodników + bramkarz) po 12 minut każde spotkanie, obfitowały w wiele bramek, niekonwencjonalnych dryblingów oraz świetnych parad bramkarskich.
Wszystko to dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich zawodników.
Emocje wśród wszystkich graczy były tak wielkie, że nie odbyło się bez drobnych urazów, a sportowa chęć zwycięstwa niejednokrotnie doprowadzała do kilku łez.

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem zawodników oraz rodziców którzy odwiedzili halę w Siechnicach. 
Łącznie w obu turach udział wzięło 12 zespołów. 

Wszystkie zaprezentowały bardzo wysoki poziom sportowy, a na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa zawodników Ślęzy Wrocław, gdyż jak się okazało, byli to najmłodsi zawodnicy biorący udział w tych zawodach.

Oczywiście w myśl organizowanych przez nas turniejów najważniejsze jest robienie tego co sprawia największą radość, czyli gra w piłkę nożną bez niepotrzebnej presji wyników i uśmiech na twarzach młodych sportowców.
W związku z tym nie prowadziliśmy klasyfikacji końcowej. 
Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami i na koniec, każdy zasłużenie odebrał dyplom potwierdzający świetną postawę w zawodach.

Wszystkim drużynom oraz ich opiekunom gratulujemy sportowej postawy, ogromnego zaangażowania jak również zachowania w myśl zasad fair-play.







 Niedziela 22 marca 2015r.

Tym razem ekipa ze Sztabowej (biała, rocznik 2007) zawitała do Kątów Wrocławskich, gdzie w doskonałych i komfortowych warunkach został rozegrany kolejny turniej rocznika 2007 organizowany przez TOP7, a nad którym patronat objął Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

Lista zawodników biorących udział:
1. Marcin Niżyński
2. Krzyś Sawicki
3. Karol Szwesta
4. Antek Deutschmanek
5. Karol Mośko
6. Tadeusz Branjonneau

Nazwy zespołów biorących udział w turnieju:
1. OKS Odra Opole
2. Wratislavia Wrocław
3. Akademia Piłki Nożnej Sobótka
4. Akademia Piłkarska Świdnica

Po turnieju trener naszych młodych "wojowników" Dariusz Olszanowski powiedział:
"...W 6-osobowym składzie rozegraliśmy 4 spotkania, trwające po 15 minut, łącznie 60 minut gry dla naszych chłopców. Zmierzyliśmy się z rywalami, z którymi do tej pory nie mieliśmy okazji grać, m.in. Odra Opole czy APN Sobótka. 
Dobre spotkania nasi zawodnicy przeplatali słabszymi, ale na pewno nie zabrakło wytrwałości i woli walki, którą nasi zawodnicy okupowali nawet krwią :(
Każdy z zawodników był maksymalnie zaangażowany w grę i walczył do samego końca, nie odpuszczając nawet na sekundę. Efektem tych działań były gole, które zdobyli prawie wszyscy zawodnicy. 
Kolejne turnieje pozwalają zebrać bardzo potrzebne doświadczenie, a my nie przestajemy się uczyć i jedziemy dalej.
Serdecznie podziękowania dla rodziców, którzy głośno dopingowali i motywowali swoje pociechy...."



W niedzielę 22 marca, podobnie jak grupa biała 2007 (Sztabowa), zawodnicy z tego samego rocznika z grupy niebieskiej, wzięli udział w turnieju rocznika 2007 organizowanym przez TOP7.

Odbył się on w hali widowiskowo-sportowej w Kątach Wrocławskich.

Lista zawodników biorących udział:
1. Maciek Gawlik
2. Oskar Nowacki
3. Kacper Bancerz
4. Jaś Chyży
5. Kuba Szarek
6. Paweł Durajczyk
7. Hubert Rapacz
8. Oskar Szczepański

Nazwy zespołów biorących udział w turnieju:
1. Olimpia Żerniki Wrocławskie
2. Football Academy Opole
3. MKS Piast Żmigród
4. WKS Śląsk Wrocław
5. UKS Feniks Strzelin

Opiekun drużyny - trener Dariusz Olszanowski powiedział po turnieju:
"...Zawodnicy zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności indywidualne. Zagraliśmy bez kompleksów w ofensywnie, raz po raz notując udane dryblingi, zakończone strzałami na bramkę przeciwnika. 
Mimo niekorzystnych rezultatów, które są sprawą drugorzędną, każdy z zawodników zaprezentował wysokie umiejętności, które są efektem treningów i ukierunkowania na rozwój jednostki..."




WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ W ZAKŁADCE -> GALERIA oraz NA FACEBOOK'U -> WWW.FACEBOOK.COM/OLYMPICWROCLAW
ZAPRASZAMY :)

 « powrót

 
Start  |  Aktualności  |  Dołącz do nas  |  O nas  |  Oddziały  |  Galeria  |  Kontakt  © Piłkarska Akademia Mistrzów 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio