AKTUALNOŚCI
 
Podsumowanie 2018 roku! 2018-12-31

 Za nami bardzo długi i bardzo dobry rok!
Jako pierwsi piłkarskie zmagania 6 stycznia, na turnieju FootballPro Cup Masters, organizowanym przez Akademię Piłkarską Reissa, rozpoczęli piłkarze z reprezentacji 2009/10 trenerów Olszanowskiego i Klicha. Co ciekawe, ci sami zawodnicy z rocznika 2010 rozegrali ostatni turniej w tym roku, który odbył się 27.12 w Świdnicy!

Rok Awansów
Pierwszy raz w naszej historii, za sprawą zawodników reprezentacji 2005 Trenera Pawła Schmitda, którzy wygrali swoją ligę, awansowaliśmy na szczebel wojewódzki. Pierwszy historyczny w II Lidze Wojewódzkiej dla Olympic Wrocław zdobyli już jednak chłopcy z rocznika 2006 Trenera Sebastiana Wilusza, remisując w I kolejce z Nysą Kłodzko 2-2. Reprezentacja 2006 po zdobyciu historycznych punktów poszła za ciosem, kończąc rozgrywki na pierwszym miejscu, dzięki czemu zaliczyli kolejny awans, tym razem do I Ligi Wojewódzkiej Młodzika.

Bardzo dobrze w swoim debiucie w rozgrywkach ligowych spisała się Reprezentacja 2007 Tr. Adama Nadbrzeskiego, która wygrała swoją ligę(II Liga Okręgowa Młodzika), dzięki czemu przystąpi do rozgrywek w I Lidze Okręgowej. W Lidze Terenowej bardzo dobrze spisał się zespół Tr. Adriana Tomaszewskiego kończąc swoje rozgrywki na pozycji lidera, dzięki czemu wygrał swoją ligę.


Powrót Olympic Cup
W tym roku nasza Akademia zorganizowała wiele ciekawych wydarzeń sportowych dla wielu roczników:


-ZdolnyŚląsk Cup, dla drużyn z Dolnego Śląska(w tym roku gościnnie udział wzięły również drużyny z innych województw)

-Olympic Trophy, dla najlepszych drużyn w Polsce

-Olympic Champions Cup, międzynarodowy turniej organizowany przez Naszą Akademię

Na swoich turniejach gościlismy między innymi takie zespoły jak: Lech Poznań, Legia Warszawa, Akademia Piłkarska Reissa, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin czy Falubaz Zielona Góra

Kolejny raz zorganizowana została przez nas Liga Tatusiów, czyli turniej w którym zawodnikami są rodzice oraz przyjaciele naszej Akademii. W tym roku zwycięzka okazała się Belgia(tr. Patryk Szczęsny). Najbardziej cieszy jednak fakt, że przywrócone zostały turnieje z cyklu Olympic Cup w nieco odmienionej formule... 


Zawodnicy po każdym turnieju z cyklu "Olympic Cup" otrzymują naklejki do piłkarskiego albumu, które na zakończenie sezonu będą mogli wymienić na nagrody. Wprowadzone zostały również wyróżnienia idywidualne takie jak zawodnik meczu oraz zawodnik turnieju. Najważniejszą jednak ideą jest integracja pomiędzy rodzicami i zawodnikami z innych oddziałów. Na Olympic Cup każdy znajdzie coś dla siebie. Nasi najmłodsi piłkarze biorą udział w fantastycznych festiwalach Skrzata, a starsi rywalizują ze sobą w meczach, które przynoszą wiele wspaniałych akcji i bramek.


Współpraca i edukacja
Od tego roku w SMS Junior Wrocław funkcjonują aż trzy klasy, w których uczniami są zawodnicy Naszej Akademii. do Szkoły Mistrzostwa Sportowego na codzień chodzą piłkarze trenerów: Schmitda(rocznik 2005), Wilusza(2006), Nadbrzeskiego(2007) oraz Szczęsnego(2008). Chłopcy poza codziennymi treningami piłki nożnej uczestniczą raz w tygodniu w zajęciach z akrobatyki oraz pływackich. 

Aż 11 byłych zawodników Olympic Wrocław w 2018 trenowało w Akademii Śląska Wrocław!
-Dominik Kleczewski(2009)
-Bartosz Borowy(2008)
-Kacper Adamowski(2008)
-Wiktor Wyszyński(2008)
-Ignacy Adamkiewicz(2007)
-Kacper Sztylka(2007)
-Antoni Raszewski(2006)
-Dawid Graczyk(2006)
-Leon Ziętek(2006)
-Antonio Ruman(2005)
-Bartosz Karczmarczyk(2004)

Wielu piłkarzy Olympic Wrocław uczesniczyło w konsultacjach Kadr Dolnego Śląska w swoich rocznikach. Wiktor Ulatowski oraz Maks Kwieciński(obaj rocznik 2006), latem przebywali ze swoją kadrą na obozie przygotowawczym!


Możemy pochwalić się nie tylko wychowankami piłkarskimi, ale także trenerskimi. Były trener Olympic Wrocław Jakub Renosik w 2018 rok został zatrudniony w Akadmii Legii Warszawa!

Akcja Zabawka
Pod koniec roku piłkarze, rodzice oraz Trenerzy Olympic Wrocław wzięli udział w akcji "ZABAWKA", której celem było zebranie a następnie przekazanie zabawek w formie paczek mikołajkowych dla najbardziej potrzebujących. Paczki zostały zapakowane i przekazane przez Naszych uczniów z SMS Junior Wrocław.


Rok 2018 kończymy z uśmiechem na twarzach. Obiecujemy, że następny, 2019, będzie conajmniej tak samo dobry!

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

 « powrót

 
Start  |  Aktualności  |  Dołącz do nas  |  O nas  |  Oddziały  |  Galeria  |  Kontakt  © Piłkarska Akademia Mistrzów 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio