Piłkarska Akademia Mistrzów
Dariusz Sztylka & Krzysztof Wołczek

????????? 

Bardzo ważna w rozwoju zawodnika jest motywacja. To nieodłączny element, bez którego żaden z piłkarzy nie jest w stanie dojść do wysokiego poziomu sportowego. Z pewnością odpowiednią motywacją są najlepsi piłkarze na świecie, którzy swoim zachowaniem, nie tylko boiskowym, dają przykład najmłodszym ?
? Poza inspiracjami boiskowymi ważna jest przede wszystkim ich wewnętrzna motywacja, która pozwoli pokonać codzienne wymówki i sprawi, że młodzi adepci piłki nożnej wypracują w sobie nawyki niezbędne do ich dalszego rozwoju? ?
Młodzi piłkarze bardzo często tworzą wizję, w której są oni najlepszymi zawodnikami świata?‍♂️. Nie jest to złe myślenie, jeśli nie skutkuje to negatywnymi wyobrażeniami o sobie, potęgując jednocześnie próżność, pychę i zarozumiałość.☝ Bardzo często powoduje to obniżenie zaangażowania podczas treningu. Warto więc na bieżąco rozwiązywać ten problem i często rozmawiać z dzieckiem na temat zmieniających się celów, do których dąży ?
Szalenie istotne jest kształtowanie u dzieci motywacji, która pozwala na budowanie pewność siebie?. Dzięki temu nawet małe sukcesy będą cieszyły jeszcze bardziej. Wyjście na trening pomimo brzydkiej pogody, samodzielna decyzja o zmianie nawyków żywieniowych np. ze słodyczy na owoce powinny być powodami, dzięki którym rodzice zauważą drobne zmiany i pochwalą za nie głośno ??
Warto pamiętać, że uskrzydlanie dzieci i dawanie prawidłowych wskazówek z pewnością ma wpływ na karierę sportową, co na pewno w przyszłości zaprocentuje! ? ?