Piłkarska Akademia Mistrzów
Dariusz Sztylka & Krzysztof Wołczek

Wyniki Ligowych spotkań 14.10-15.10

Połowa października, kolejny ligowy weekend dla naszej akademii. Rozstawienie meczów było bardzo ciekawe, wiele drużyn walczyło o podtrzymanie zwycięskiej serii, inni zawodnicy wraz z trenerami szukali przełamania i wejścia na ścieżkę dobrych rezultatów.

Granie rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia drużyny prowadzonej przez trenera Kacpra Walczyka. Zawodnicy strzelili swoim oponentom z Polkowic, aż 10 goli! Nie tracąc przy tym ani jednego. Ogromne brawa dla całego zespołu. Cieszy na pewno fakt, dobrej realizacji założeń taktycznych i decyzyjności zarówno z piłką i bez.

Dużym atutem w tym spotkaniu, była obrona wysoka, przeciwnicy nie potrafili poradzić sobie z taką sytuacja i nastawieniem do wysokiego pressingu chłopców Olympicu.

Dodatkową, bardzo pozytywną informacją jest fakt, że po tej kolejce spotkań zawodnicy U17, zostali liderem I ligi Wojewódzkiej.

Sobotni dzień, to również derbowy pojedynek w lidze okręgowej między Piastem Żerniki a naszymi chłopcami z Olympicu. Mecz zakończył się niekorzystnym wynikiem dla naszej akademii. Drużyna z Żernik odniosła bowiem zwycięstwo 4:2.

Ciekawostką na temat tego spotkania jest fakt, że drużynę Żernik w tym meczu prowadził trener akademii Olympic Mateusz Rycombel, dla którego z pewnością było to sportowe wyzwanie i można powiedzieć nietypowa sytuacja.

W ten weekend nasze młodsze ekipy U10, U11, U12 rywalizowały z zespołami FC Wrocław Academy, z pewnością cieszy fakt, dobrych rezultatów w starciach z lokalnym rywalem, zanotowaliśmy dwa remisy i jedną wygraną zespołu trenera Suchego. Wyciągamy wnioski do pracy na przyszłości.

Na pewno na duży plus tego grania to postawa naszych zawodników, którzy do zaangażowania na boisku i sportowej walki, dołożyli dużo piłkarskiej jakości.


Cieszy też wygrana U16, drużyna trenera Knopika lepsza od FC Wrocław Academy w II lidze wojewódzkiej.

III okręgowa B1

PIAST ŻERNIKI – WROCŁAW 4 ? 2 OLYMPIC JUNIOR III WROCŁAW

IV okręgowa B1

OLYMPIC JUNIOR IV WROCŁAW 0 ? 4 MKS SIECHNICE

III okręgowa C1

OLYMPIC JUNIOR II WROCŁAW 4 ? 0 POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA

VI okręgowa C1 gr.1

OLYMPIC JUNIOR IV WROCŁAW 1 ? 8 POLONIA Bielany Wrocławskie

VI okręgowa C1 gr.1

OLYMPIC JUNIOR V WROCŁAW 2 ? 5 PARASOL IV WROCŁAW

I wojewódzka D2

OLYMPIC JUNIOR  4 ? 2 CHROBRY GŁOGÓW

OLYMPIC JUNIOR 1 ? 1 FC WROCŁAW ACADEMY U.K.S

II wojewódzka D2

Olympic Junior 3 ? 4 GNM Wałbrzych

Olympic Junior 7 ? 1 FC Wrocław Academy U.K.S

III okręgowa D1

OLYMPIC JUNIOR II WROCŁAW 1 ? 2 FC Wrocław Academy U.K.S.

V okręgowa D1

SPORTING WROCŁAW 1 ? 5 OLYMPIC JUNIOR III WROCŁAW

To tyle jeśli chodzi o relacje z tego tygodnia. Zapraszamy wszystkich kibiców na kolejne mecze. Dziękujemy za wsparcie.

Dobrego tygodnia dla wszystkich wspierających Olympic!